AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Ramos dhe Ozil, shokët e pa ndarë – a do bashkohen? (Foto)

0 110

Në mesin e spekulimeve të largimit të Sergio Ramos drejt Arsenalit, vijnë indikacione tjera pse ky transfer mund të realizohet.
Në fakt mbrojtësi i Real Madridit është tepër i lidhur me klubin anglez, pasi që atje e ka një prej miqve të tij më të mirë.

Mesut Ozil është tash e sa kohë lojtar i Arsenalit, por ai dhe Sergio Ramos kanë një lidhje shumëtë madhe shpirtërore nga koha kur kanë luajtur bashk te Reali.

Në një fotografi që ka siguruar Telegrafi, shihet Ramos duke bartur nën fanellën e tij atë të Mesut Ozil dhe në ulësen e veturës i ka inicialet e Mesut Ozil (M.O.).

Nga ana tjetër edhe Ozil e don shumë shokun e tij.

Në një kapelë ku është parë rrugëve të Anglisë, Ozil shihet duke bartur një kapelë me inicialet e Ramosit (S.R.4).

Mediat angleze kanë raportuar se Arsenali ka filluar kontaktin me Real Madridin për Sergio Ramos, e kjo siç po shihet është shumë e vërtetë. /Telegrafi/

 

miqesia

... (several lines of code) ...