AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Rama urdhëron arrestimin e nënkryetarit të Kuvendit

0 104

sh-kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim të fuqishëm ditën e sotme për kërkesën e avokates së Shtetit, ku kërkoi arrestimin e kreut të Komisionit Hetimor për Çez-in, Etmond Spahos.

Në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Berisha e ka cilësuar si të pa precedentë kërkesën e saj,

Ish-kryeministri shkon deri aty sa thotë se ka qenë kryeministri Edi Rama që i ka thënë avokates së Shtetit, Alma Hcikës të bëjë këtë kërkesë.

Statusi i Berishes:

Zhvillimi i fundit ne Banditistan!

Te dashur miq, kryebanditi Edvin Shullazi -urdheroi dje ndrikull Hicken te kerkoje -arrestimin e nenkryetarit te Parlamentit, Spaho sepse ai faktoi -vjedhjen prej 634 milione euro qe Edvini-Gjiknuri-Hicka u bene shqiptareve ne aferen e ÇEZ. Vetem ne Banditistan mund te ndodhe qe kryebanditi te urdheroje nepunesen e tij ndrikull, qe te kerkoje arrestimin e nenkryetarit te parlamentit per te fshehur vjedhjen e tij te madhe!

... (several lines of code) ...