AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Nuk ka krizë te Bayerni, thotë Guardiola

0 122

Pep Guardiola thotë se Bayern Munich nuk është në krizë, pas fillimisht të vështirë të pjesës së dytë të sezonit.

Bavarezët dominuan në pjesën e parë të sezonit duke fituar 14 ndeshje dhe duke barazuar tre herë. Por ata u mposhtën 4-1 nga Wolfsburgu në ndeshjen e parë pas pauzës dimërore, para se të barazojnë 1-1 ndaj Schalkes të martën.

“Krizë? Nuk ka krizë. Gjëra të tilla ndodhin”, ka thënë Guardiola në konferencën për shtyp, transmeton Telegrafi.

“Ju mund ta humbi një ose dy ndeshje aty këtu. Ne madje kemi mundur të pësojmë në tre ose katër ndeshje”.

“Është e pamundshme gjithmonë ta fitojmë titullin me 25 pikë avantazh ndaj rivalëve tonë”, ka shtuar spanjolli.

... (several lines of code) ...