AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Horoskopi mujor për muajin SHKURT 2017

0 97

 

DASHI21. mars – 20. prill

Gjate këtij muaji do e forconi besimin tek njerëzit qe ju rrethojnë dhe do keni një marrëdhënie edhe me te mire me ta. Për te dashuruarit do jete një periudhe me pasionante dhe emocionuese. Do kujdeseni edhe me shume për atë qe keni ne krah, do ledhatoheni dhe do shkëmbeni fjale te ngrohta. Beqaret do kenë plot njohje te reja. Për disa mund te përjetojnë edhe ndjesi te forta, por qe këto ndjesi kane për t’u shuar shpejt. Kujdes me çdo lloj hapi. Gjendja shëndetësore ka për te qene e mire dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Edhe ata qe vuajnë nga stomaku do ndihen me te qete. Sektori i financave do jete me tepër ne vëmendje dhe dalëngadalë gjendja do stabilizohet. Ne pune do jeni tejet profesioniste he nuk do ndaleni derisa ta arrini qëllimin. Gjithçka mund te ndodhe këtë jave.

DEMI21. prill – 21. maj

Ky muaj do jete goxha i turbullt për ju. Shpeshherë do ndiheni keq dhe mund te mbylleni edhe ne vetvete. Te dashuruarit duhet te komunikojnë me tepër me atë qe kane ne krah ne mënyrë qe t’i zgjidhin sa me pare problemet qe kane pasur. Po shtynë për nesër çdo gjë situata do ju ndërlikohet edhe me shume. Beqaret duhet te jene me te hapur ndaj ftesave qe do ju bëhen për takime sepse ne atë mënyrë mund te gjejnë personin me te përshtatshëm dhe mund te fillojnë një lidhje. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te vuani nga pagjumësia dhe mund te keni dhimbje koke. Financat mundohuni t’i mbani nen kontroll gjate gjithë kohës duke shpenzuar me kujdes dhe duke bere llogari. Ne pune është mire te veproni me strategji dhe nuk kane për t’iu dale probleme.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Ky do jete një muaj i ngarkuar dhe shpeshherë nuk do dini çfarë te bëni. Ata qe janë ne një lidhje nuk duhet kurrsesi ta neglizhojnë shume partnerin sepse dikush tjetër mund te përfitojë nga kjo dhe do ua rrëmbejë. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë ta ndryshojnë statusin e tyre edhe pse mundësitë qe do iu jepen do jene fantastike. Shëndetin mos e lini pas dore për asnjë moment sepse situata mund t’ia dale jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Kujdes me tepër duhet te bëjnë ata qe kane probleme me veshkat dhe stomakun. Ne planin financiar do jeni tej mase te kujdesshëm dhe gjendja do filloje dalëngadalë te stabilizohet. Ne pune do jeni te përqendruar dhe asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Marrëdhënia juaj me ata qe ju rrethojnë nuk ka për te qene aspak e keqe këtë muaj. Do mundoheni t’i shihni gjerat me më shume optimizëm dhe do ju vini kapak problemeve. Për te dashuruarit ka për te qene një muaj i ngarkuar dhe me te papritura. Mire është te shmangni përballjet shume te forta me partnerin sepse nuk do jeni ne forme. Beqaret do tërhiqen tej mase nga disa persona, por nuk do kenë guximin t’ia shprehin ndjenjat. Gjendja shëndetësore nuk ka për te qene e mire. Do vuani nga migrena, do keni dhimbje shpine, dhimbje barku, etj. Financat duhet patjetër t’ua besoni specialisteve, pasi vete nuk keni për t’i zgjidhur problemet. Ne pune do përballeni me sfida goxha te vështira dhe here pas here do ju duket sikur nuk do ja dilni. Mos u dorëzoni lehtësisht.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Këtë muaj duhet te bëni atë qe do ndieni pa menduar aspak çfarë mund te ndodhe nesër. Çiftet nuk do kenë një jave te qëndrueshme. Ata nuk do kuptohen si duhet me njeri-tjetrin dhe për çdo gjë do debatojnë ashpër. Secili do kërkojë te dominoje mbi tjetrin dhe ky ka për te qene një gabim i madh. Beqaret do kenë një dite mjaft intensive dhe te mbushur me njohje interesante. Edhe pse jo te gjithë do e gjejnë princin e kaltër, e rëndësishme do jete qe nuk do ndihen te vetmuar. Shëndeti here pas here do ketë shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Mire do jete qe here pas here te çlodheni dhe te mundoheni te shmangni stresin. Ne planin financiar gjendja do jete e vështirë sidomos ditët e para. Mos u tregoni kryelarte dhe pranojeni sa me pare ndihmën e familjareve. Ne pune do filloni disa projekte te reja te cilat do ju ngarkojnë edhe me tepër.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ky muaj do jete me aktiv dhe me ritmik. Do jeni gjate gjithë kohës gati për te bere gjera te veçanta. Çiftet mund te kenë disa debatet ditët e para, por pas te mërkurës ambienti do filloje te ngrohet e te stabilizohet. Do e kuptoni qe edhe ju keni bere gabimet tuaja, nuk është vetëm partneri ai qe e ka krijuar këtë situate ne te cilën ndodheni. Beqaret do përzgjedhin shume dhe nuk do mundin dot te fiksohen pas dikujt. Për ta te gjithë kane te meta. Edhe shëndeti nuk do jete ne formën me te mire te mundshme. Do keni here pas here shqetësime. Financat kane për te pasur përmirësime pasi do nënshkruani disa kontrata te reja profesionale. Mund te jeni paksa te shpërqendruar ne pune, por dalëngadalë do dini çfarë te bëni. Nuk priten aspak probleme edhe pse do jeni te reja ne një ambient tjetër.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Këtë muaj ambienti rreth jush nuk do jete aspak i qete. Mund te keni here pas here debate me ata qe do keni pranë. Çiftet do kenë jave te paqëndrueshme. Here do largohen dhe marrëdhënia e tyre do ftohet dhe here do pajtohen e do kërkojnë falje për gabimet e bëra. Mire është qe ne çdo moment te reflektoni disa here para se te veproni. Beqaret qe duan ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre, nuk duhet te qëndrojnë ne heshtje e te presin, por duhet te bëjnë çdo përpjekje për te arritur atë qe duan. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe do bëni mire te merrni pak me shume me sport dhe te qëndroni ne ajër te pastër. Financat do jene mjaft kritike kështu qe kërkoni ndihme. Ne pune mos u nxitoni. Shpesh do gjendeni ne vështirësi dhe situata te ndërlikuara.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Muaj ne përgjithësi i mire do jete ky për ju, edhe pse here pas here do ketë tronditje te vogla. Nëse jeni ne një lidhje mundohuni te jeni sa me prezentë sepse partneri do ketë nevoje për ju. Lini pas dore diçka tjetër dhe asnjëherë lidhjen qe keni krijuar. Beqaret do jene shume ëndërrimtare dhe nga ana tjetër te pamatur. Ka rrezik qe te afrohen me disa persona qe do ju sjellin probleme. Shëndeti duhet pasur kujdes. Mos hani pafund dhe çdo lloj ushqimi sepse keni për te pasur shume shqetësime me vone. Buxhetin do e mbani ne kontroll dhe do jeni tej mase te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni. Mundohuni te shmangni sa te mundni edhe huat. Me e privilegjuar do jete jeta profesionale. Nuk do dorëzoheni përballë sfidave qe do ju dalin dhe keni për te arritur edhe me shume nga sa keni menduar. Shume nga kundërshtaret tuaj do habiten me suksesin.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Këtë muaj do kaloni edhe me shume kohe me te afërmit dhe me miqtë tuaj dhe ne përgjithësi do përjetoni çaste gëzimi. Nëse jeni ne një lidhje do keni jave te qeta, te mbushura me gëzim dhe me hare. Asgjë e keqe nuk do ju ndodhe. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo vend ku do shkojnë sepse asnjëherë nuk i dihet ku mund te jete personi qe kane ëndërruar. Shëndeti ne disa momente do jete delikat për shkak te lodhjes se tepërt dhe mos ushqimit si duhet. Kujdes! Financat mund te kenë disa probleme te vogla, ndërkohë qe pas datës 7 gjithçka ka për te marre rrjedhën e duhur. Ndihma e disa te afërmve do jete thelbësore për t’ia dale mbanë. Ne pune do ju dalin here pas here vështirësi dhe sfida, por me pak me shume vendosmëri dhe këmbëngulje mund t’ia dilni mbanë.


BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Ky muaj nuk do jete ashtu si e keni pritur. Shpesh rutina do ju pushtoje dhe mezi do e shtyni çdo moment. Nëse jeni ne një lidhje mundohuni te flisni sa me hapur me partnerin tuaj dhe te bëni ato gjera qe ju bëjnë te dyve te ndiheni mire. Ndonjëherë duhet bere edhe ndonjë çmenduri e vogël për te rizgjuar emocionet e fjetura. Beqaret do kenë një takim vërtet te rëndësishëm dhe fiks ashtu si e kane ëndërruar gjithmonë. Shume gjera kane për te ndryshuar për ta. Shëndeti duhet pasur kujdes. Mund te keni dhimbje muskulore, dhimbje koke, fyti, etj. Këshillohuni me mjeket dhe mos neglizhoni asgjë. Financat duhet t’i menaxhoni me kujdes. Dëgjojini këshillat qe do iu japin disa te afërm sepse ata duan vetëm te mirën tuaj. Ne pune duhet te ecni gjithmonë me plane dhe asnjëherë nuk duhet te nxitoheni. Vetëm kështu do keni sukses.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Gjate këtij muaji do keni probleme te mëdha ne çdo fushe nëse veproni kuturu. takti dhe diplomacia do jene veti te çmuara. Për çiftet, fillimi i muajit nuk do jete i keq, por kjo situate nuk do mbizotërojë gjate. Do bëni gabime me mënyrën e te sjellit dhe do jeni tejet kokëfortë. Beqaret duhet ta dëgjojnë zemrën e tyre me shume sesa personat qe i rrethojnë sepse vetëm ne atë mënyrë mund te ndihen te plotësuar. Ky muaj ne fakt do jete plot mundësi te mira. Shëndeti ne disa momente do jete delikat. Mos neglizhoni asgjë sepse do keni probleme me te mëdha me pas. Gjendja e financave do jete shume me e mire nga me pare. Përfitoni për te hequr disa para mënjanë. Ne pune duhet te përqendroheni me tepër dhe te jeni këmbëngulës. Vetëm ashtu do ja dilni mbanë.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Humori do ju ndryshoje here pas here gjate këtij muaji dhe kjo do beje qe marrëdhënia me ata qe ju rrethojnë te mos jete ashtu si e prisnit. Edhe jeta ne çift nuk do jete ashtu si e keni menduar. Partneri do ndihet shpesh i lënë pas dore dhe mund te mendoje t’iu braktise. Mos mendoni asnjëherë vetëm për veten sepse keni edhe dike tjetër ne krah. Beqaret do e takojnë qe javën e pare personin e përshtatshëm dhe do ndihen mire. Hapat e mëtejshme me mire le t’i hedhin pas disa kohesh, jo menjëherë. Gjendja shëndetësore shpesh do lere për te dëshiruar. Do ndiheni te lodhur fizikisht dhe moralisht. Çlodhuni here pas here dhe flini sa duhet. Për financat nuk ka për te qene një periudhe e lehte, megjithatë me pak maturi mund t’ia dilni mbanë. Ne pune merrini gjerat me qetësi dhe keni për t’ia dale mbanë gjithmonë. Pranoni here pas here te bashkëpunoni edhe me koleget.

... (several lines of code) ...