AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Shpërthim afër autobusit të Dortmundit, para ndeshjes në Ligën e Kampionëve

0 113

Një person është lënduar pas një shpërthimi afër autobusit të Borussia Dortmundit teksa bëhej gati për të udhëtuar drejt stadiumit për çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Monacos.

“Ka pasur një incident në dalje të autobusit. Një person është lënduar. Informatat të tjera së shpejti”, ka njoftuar Dortmundi në Twitter.

Në një tjetër përditësim, klubi gjerman ka njoftuar se futbollistët janë mirë dhe nuk ka rrezik në stadium.

Policia ka njoftuar se xhamat e autobusit janë thyer.

... (several lines of code) ...