AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Poezi Dashurie!

0 639

-Poezi-

Kudo shkoj me therrasin lot,
sepse lotet faqeve me ngrijne,
kete emer nga vetja se heq dot,
duhen puthjet e tua,
lotet te mi shkrijne. ♥

-Poezi-

Syte e tu te bukur cdo dite i shikoj,
me bejne te te dua ,
te dashuroj,
skam guxim te flas ndaj dhe po te shkruaj,
me jep vec nje shprese,
se per ty po vuaj..

-Leter Dashurie-

Po mendoja nje menyre te vecante dhe origjinale, ndryshe nga te tjerat

per t’iu drejtuar nje vajze si ju. Sepse mendoj qe nuk jeni si gjith te

tjerat. Te them te drejten nuk gjeta menyre te vecante per t’iu

terhequr vemendjen prandaj kaq thjesht dhe shkurt me shum

miresjellje po ju them…do doja qe te flisnim pak bashke…shpresoj qe nuk

do te thoni jo, me falni vetem pak kohe zonjushe e embel,

delikate dhe e brishte, nuk dua tju krijoj bezdisje, sepse e di qe nuk ju

pelqejn lojrat e djemve, e di qe mendimi yt i pare eshte ja, ky qe i duket

vetja kushuriri i kasanoves apo ndonje romeo depresion. Shpresoj t’me

kesh kuptuar dhe me fal per shqetesimin e krijuar…

-Poezi-

I trazuar deti i dashuris,
po kalojne mbi te tufane e stuhi,
e lodhur zemra nga vetmia,
nuk kam fuqi ti bej balle ndjenjave te mia.
e heshtu buza qe puthjet pret,
i mbyllur syri ku loti rreshqet,
e vrare ne shpirt nga nje dashuri,
mallkuar qofte qe keto solle tek une tani…

-Të Dua-

Nese zemra e trupi im jan bere te tuat jan bere se i ke merituar me
dashurine qe mke falur
nese me mijera probleme do na dalin perpara sdo arrijn ta shuajn kete zjarr
qe bashke e kemi ndezur
do e ngrejme lart si qiellgervishtes tu tregoje yjeve sa duhemi un e ti
ti tregojm henes tna kete zili
do zihemi do shqyhemi do duhemi do puthemi do iu themi te gjitheve.

-NA SHIHNI SA DUHEMI-

netet e gjata bashke do ti zbardhim gjith trupin tone njeri-tjetrit tia fali
te puth gjith naten deri ne agim te them pa pushuar ti je shpirti im TE DUA – TE DUA
E DO TE DUA GJITHMONE

– POEZI –

Nuk doja qe jeta te me vriste,
nuk doja qe ndjenja per ty te vdiste,
asgje nuk doja vec pak dashuri,
por e pamundur kjo gje nga ti..

-Të Dua-

Te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.

-Loti S’do Te Pushojë-

Loti s’do të Pushoj

ç’nga dymbëdhjet korriku
Loti mërrjedh si krua
Se di a ka ardhë te ti
Se di a te ka takuar

Ai po vjen te ti
Ta thot veq një fjalë
Se të desha shumë
E për ty kurrë
S’do të ndalet

E ti si të duash
i jep ndonjë porosi
Qoftë si shpresë e kotë
Apo hidhe në Arrati

Ai mund të shkoj në qiell
Po atje s’mund të rri
Ai kurrë s’do të pushoj
Sa do të ketë larg ty.

-MBRËMË-

Mbrëmë më qove letër
s´munda ta lexoj
më ra një pikë loti
dhe ma turbulloj.

Çka munda t´dalloi
dy zemratë ngrira
njëra ishte jotja
tjetra ishte imja.

-Përse-

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh..

-Poezi-

Nese do me vrasësh
Mos merr thik as pistolet
Thuaj s të dua
Se zemra pushon vet

-VETËM TI MË VRET-

Rrufe prej qielli që godet
as stuhi dhe as tërmet
nuk frigohem që më vret.
As puna s´më tretë
as lodheja s´më mundon
as plaga s´më dëmton
as nata pa fjetë
as një shtërngatë në jetë
vetëm ti më vret.

-Poezi-

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

-Ti zemra ime-

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

-Poezi-

Pse te kem frik te them te dua?
Nese eshte mekat te dashurosh,
Ti je mekati im me i embel.
Nese te te dua ty humb gjithcka,
Nuk ka me rendesi,sepse
Un e humbur jam nese nuk te kam TY.

-Me Mungon  ♥-

Me mungon i dashur cdo dite e me shum
Malli per ty po me le pa gjume
C`do cast c`do minute ne mendje te kam
Ndjej shum malle se afer ty s`te kam
Sa do doja zemer te takoj nje here
Te tergoj se jeta ime pa ty ska vlere
Te te te them te dua e te dashuroj
Jam gjithmone e jotja e per ty jeteoj
Por kjo largesi eshte e pa shpirte
Me mban larg teje c`do nate e c`do dite
Shum her ju kam lutur qe te sjelle tek une
Por lutjet e mia asnjeher su plotesune
A thu kjo largesi te verteten se di
Se je jeta ime e smund te rri pa ty?
Do mundohem t`ja shpjegoj sa shum te dua
At her ajo do tretet e ti do te jesh me mua

-Dashuria jote-

Sa me merr gjumi par ne enderr te shoh ty,
zgjohem naten e pyes Henen ku jan ata sy…?
E nga malli loti pikon nuk me merr gjumi…
S’kam menduar kurr ne jete se keshtu do te vij fundi..
Dashuria jote s’me le rehat as kur bie ne gjum,
vall cili hyri ne gjynah me njeri tjetrin me shum
a thua dhe ti s’behesh rehat si un,ndergjegjia te vret ngapak
cdo dit e me shum…!

-Dua te vij-

Dua te vi te shoh dy syt e tu kurr
s’do largohem se vetem ty te du,
Dua qe te puth dy buzet tua,,,
te kem perjetesisht se vetem ty te dua…
Dua te vdes ne krahet tua….ashtu te rrij
gjithmon,
Se vetem ty te dua…
_Dua qe edhe ti t’me thuash qe gjithmon
vetem mua do t’me duash..!

... (several lines of code) ...