AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

Superdasma e miliarderit indian, 4 ditë festë në kroçerë

U cilësua si “dasma e vitit” pasi ishte luksoze në maksimum. Bëhet fjalë për dasmën e Adel Sajan, djali i një manjati indian, me mbretëreshën e bukurisë, Sana Khan.

0 73

Çifti prenotoi një anije të tërë kroçerë, Costa Fascinosa, për një udhëtim katërditor nga Barcelona në Spanjë drejt Kanës në Francë.

Dasma, e cila filloi më datë 5 prill e deri më 9 prill, kishte një mijë të ftuar përfshirë dhe personazhe të njohur të Bollywood-it.

Në këtë dasmë kishte 20 parukierë në dispozicion të të ftuarve, 15 mijë lule të përdorura për dekorin e ambienteve dhe shumë dhurata për miqtë. Nuk kishte si të mungonte dhe torta, e cila ishte 12 kate dhe peshonte 140 kilogram.

... (several lines of code) ...