AlbaChat
Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip...

LULE LAKËR NË FURRË

0 169

Përbërësit

1 lule lakër

2 vezë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 gotë djath kaçkavall

2 gota miell

2 Hudhra

1 qepë

gjysme kopër të grirë

1 Pluhur pjekje

kripë

Biber i zi

 

Hapat

1 Lule lakrën zieni me pak ujë, pas zierjes vendosni në kullojës për tia larguar ujin.

2 Qepën dhe hudhrën grinë në copa të imta.

3 Vezët, vajin vegjetal, dhe kaçkavallin dhe koperi ia bashkëngjitni glazurës.

4 Kripen, biberin e zi, pluhur pjekjen po ashtu.

5 Miellin shtoni në mënyre të kontrolluar. Tepsinë lyeni me vaj dhe glazurën vendosni në të.

6 Në temperature 180 grade celsius bene pjekjen.

Ju bëftë mirë!

... (several lines of code) ...