Trend – AlbaChat https://albachat.al Këtu Bisedohet dhe Lexohet Shqip... Thu, 23 Mar 2017 13:04:11 +0000 sq hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Mbesa seksi e presidentit shqiptar do ta komentojë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Italisë (Foto, +18) https://albachat.al/femra/mbesa-seksi-e-presidentit-shqiptar-ta-komentoje-ndeshjen-mes-shqiperise-dhe-italise-foto-18.html https://albachat.al/femra/mbesa-seksi-e-presidentit-shqiptar-ta-komentoje-ndeshjen-mes-shqiperise-dhe-italise-foto-18.html#respond Thu, 23 Mar 2017 13:04:11 +0000 http://www.albachat.al/web/?p=1813 Një nga “ekspertet” e përzgjedhur nga radio “RTL 102.5”, për të treguar emocionet e ndeshjes Itali-Shqipëri të së premtes do të jetë pikërisht një modele shqiptare, një emër jo pak i njohur. Ajo është Beniada Jakiç, mbesa e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishanit. Beniada e ka pasion futbollin dhe klubin e Milanit, siç ka treguar […]]]>

Një nga “ekspertet” e përzgjedhur nga radio “RTL 102.5”, për të treguar emocionet e ndeshjes Itali-Shqipëri të së premtes do të jetë pikërisht një modele shqiptare, një emër jo pak i njohur.

Ajo është Beniada Jakiç, mbesa e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishanit. Beniada e ka pasion futbollin dhe klubin e Milanit, siç ka treguar ajo vetë për mediat italiane. “Një pasion i trashëguar nga ish-i dashuri im futbollist, emrin e të cilit nuk dua ta bëj publik”, theksoi 25-vjeçarja e cila aspiron të bëhet artiste e njohur.

“Jam e rritur në një familje artistësh nga të cilët kam trashëguar pasionin për artin, në të gjitha aspektet dhe që më shtyu të diplomohem në Akademinë e Arteve të Riminit”, shpjegon ajo. Për momentin, karriera e ka shtyrë drejt modelimit, por po bën kurse të tjera sepse ëndërron që t’i jepet mundësia që në të ardhmen të drejtojë një emision të sajin, duke marrë si shembull Mishel Hunziker.

Në Itali njihet më shumë si modele e veshjeve intime, por në disa sete të tjera ajo ka pozuar edhe nudo.“Në vendin tim kanë folur shumë për mua falë kalendarit edhe për faktin se jam mbesa e presidentit të Shqipërisë. Të premten do të kem një luftë në zemrën time, pasi tani jam shumë e lidhur me Italinë”, shpjegoi Beniada para sfidës mes kaltërve dhe kuqezinjve./panorama/

]]>
https://albachat.al/femra/mbesa-seksi-e-presidentit-shqiptar-ta-komentoje-ndeshjen-mes-shqiperise-dhe-italise-foto-18.html/feed 0
BEFASOJNË RITA DHE DUA ME FOTON E NJEJTË (FOTO) https://albachat.al/lifestyle/trend/befasojne-rita-dhe-dua-foton-e-njejte-foto.html https://albachat.al/lifestyle/trend/befasojne-rita-dhe-dua-foton-e-njejte-foto.html#respond Thu, 23 Mar 2017 12:09:58 +0000 http://www.albachat.al/web/?p=1726 Këngëtaret kosovare tashmë mjaftë të kërkuara në skenën botërore së fundmi kanë publikuar nga një fotografi me mesazh të veçantë. Në Ditën Botërore të Ujit, Dua dhe Rita kishin publikuar nga një fotografi teksa bënin shqiponjën me duar. Së bashku me fotografinë, përmes mbishkrimit ato kanë kërkuar që të ndihmohet iniciativa “Drop4drop” në përfundimin e […]]]>

Këngëtaret kosovare tashmë mjaftë të kërkuara në skenën botërore së fundmi kanë publikuar nga një fotografi me mesazh të veçantë.

Në Ditën Botërore të Ujit, Dua dhe Rita kishin publikuar nga një fotografi teksa bënin shqiponjën me duar.

Së bashku me fotografinë, përmes mbishkrimit ato kanë kërkuar që të ndihmohet iniciativa “Drop4drop” në përfundimin e misionit të tyre për të zgjedhur krizën e ujit për 663 milionë njerëz që jetojnë pa ujë të pastër.

W is for WE….We are all responsible for changing the ? #W4Water @drop4drop

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on

]]>
https://albachat.al/lifestyle/trend/befasojne-rita-dhe-dua-foton-e-njejte-foto.html/feed 0